top of page

HepB - B hepatiit

Mis haigus on B -hepatiit ?

B-hepatiit nakkab sugulisel teel

B-hepatiit levib eelkõige kaitsmata seksuaalvahekorra ajal sperma ja tupevedeliku kaudu, aga ka otsesel kontaktil nakatunud verega (saastunud süstalde kasutamisel või tätoveerimisel). Rase naine võib anda nakkuse sünnituse ajal edasi oma lapsele.

 

B-hepatiit ei levi köhimisel ega aevastamisel, musitamisel, ühiste käterättide, tualettruumide ega toidunõude kasutamise kaudu. Nakkus ei kandu edasi ka kättpidi tervitamisel, patsutamisel ega kallistamisel. Erinevalt A-hepatiidist ei levi B-hepatiit ei vee ega toidu kaudu.

​

Uuringud on leidnud haigestunutel väikeseid koguseid viirust süljes, pisarates ja rinnapiimas, kuid see kogus on niivõrd väike, et pole võimeline haigust edasi andma.

​

Riskirühmad

B-hepatiiti nakatumise riskirühmaks on süstivad narkomaanid ja sageli seksuaalpartnereid vahetavad inimesed. Eestis on 0,65 haigusjuhtu 100 000 elaniku kohta.

​

Kaks kolmest ei märka haiguse sümptomeid ja üheksal inimesel kümnest kaob viirus iseenesest.

Kui palju B-hepatiidi sümptomeid haigestunul esineb, sõltub maksapõletiku ulatusest. Mõnikord ei ole üldse haigusnähte – neid märkab ainult üks kolmest B-hepatiiti põdevast inimesest. Sümptomid võivad ilmneda alles kahe kuni kuue kuu jooksul pärast nakatumist, kui kogetakse näiteks väsimust, iiveldust, oksendamist, isutust või kõhuvalu. Mitu päeva pärast nende haigusnähtude tekkimist võivad nahk ja silmad kollakaks muutuda. Uriin muutub tumedaks nagu seisnud tee ning väljaheide väga heledaks, nagu pahtel. Naha värvumine toimub 25% haigestunutest, enamikul juhtudel kaasnevad haigestumisega vaid nõrkus, iiveldus ja oksendamine. Sümptomid võivad püsida paarist nädalast mitme kuuni. Isegi pärast nende kadumist võib haige olla veel mitu kuud väsinud.  Üheksal inimesel kümnest kaob viirus iseenesest.

 

Ühel kümnest muutub haigus krooniliseks

Enamus nakatunutest omandavad B-viirushepatiidi põdemisejärgselt immuunsuse. Kui viirus on tuvastatav verest ka kuus kuud pärast nakatumist, loetakse protsessi krooniliseks. Ühel inimesel kümnest B-hepatiit ei kao ning tal kujuneb välja krooniline B-hepatiit. Need inimesed on nakkusohtlikud. Krooniline B-hepatiit võib põhjustada maksa kärbumise ja maks ei tööta enam korralikult. Samuti võib lõpuks areneda välja maksavähk. Teistel haigestunutel võib viirus organismi alles jääda, kuid püsida soikeseisundis. Tavaliselt neil haigusnähte ei ilmne, kuid nad on viirusekandjad ja seega nakkusohtlikud.

​

Ravi

B-hepatiiti haigestunutele ei ole efektiivset spetsiifilist ravi. 85-90% haigestunutest paranevad 6 kuu jooksul, aga jõuetus ja alkoholitalumatus võivad kesta üle aasta. Haiguse ägedas faasis ravitakse ainult sümptomeid. Kroonilise B-hepatiidi ravis kasutatakse viirusevastaseid ravimeid ning ravi eesmärk on vähendada maksapõletiku või -kahjustuse ulatust. 

Teadusajaloos on märkmeid, et hepatiiti on edukalt ravitud suurte C-vitamiini kogustega (Dalton, 1962; Klenner, 1974). C-vitamiini ravi pioneer Klenneri poolt on dokumenteeritud ka teiste nakkushaiguste edukas ravi C-vitamiiniga nagu poliomüeliit 1949, leetrid 1953 ja mumps 1949.

​

Allikad:​

https://haiglateliit.ee/wp-content/uploads/2015/03/Hepatiidid.pdf

https://www.hepatitisaustralia.com/hepatitis-b-facts/transmission

https://www.youtube.com/watch?v=GpptUsJFCEY

B hepatiiti haigestuvad süstivad narkomaanid ja aktiivse sugueluga inimesed 

Kas imikute vaktsineerimine on vajalik ?

B Hepatiidi vaktsiin vastsündinutele võeti Eesti immuniseerimiskavva alates 2003 aastast ning seda tehakse vastsündinutele 2017a lõpuni. Alates 01.01.2018 tehakse vaktsiini kolmandast elukuust.  Eestis kasutatakse GlaxoSmithKline vaktsiini nimega Engerix B või manustatakse see Infarix Hexa koostises. 

​

B hepatiit on sugulisel teel nakkav haigus ning kui emal-isal ei ole B-hepatiiti, siis lapsel võimalust nakatuda ei ole.  Risk haigestuda on vahetuvate partneritega seksuaalselt aktsiivsetel inimestel ja süstivatel narkomaanidel. 

​

Vaktsiinimüüjad võivad sulle rääkida, et B hepatiit on väga nakkav haigus ning see levib ka pindade ja õhu kaudu. Ära lase ennast eksitada, see pole tõsi. 

 

B-hepatiit levib ainult kahel viisil:

- seksuaalsel teel 

- vereülekandega ja verega kokkupuutunud instrumentidega.
Eestis on kõik imikutega kokkupuutuvad instrumendid ühekordse kasutusega ja tehasepuhuselt steriilsed. Veri on kontrollitud.

 

Antikehad B hepatiidi vastu tekivad 90% vaktsineeritutest, mis tähendab, et 10% inimestest vaktsiin ei toimi. Ravimifirma poolt avaldatud ingliskeelse infolehe (lk 12) kohaselt annab Engerix B vaktsiin kaitse 15 aastaks. See tähendab, et vaktsiini abiga saadud immuunsus kaob teismeikka jõudmiseks kui kaitset hepatiidi vastu vaja hakkab minema. Just siis kui laps jõuab suguelu alustamise ikka kaob sugulisel teel nakkava haiguse vaktsiini mõju.

 

Seega pole imikute vaktsineerimisel mingit teaduslikku alust ja see on ebavajalik.

​

Võimalus haigestuda on vaid nendel imikutel, kelle ema põeb B hepatiiti, kuid neid on vähem kui 0,1% emadest. Nakkusoht on sünnituse ajal. Kuna haigus ei levi pindade, õhu, sülje ja rinnapiima kaudu, siis ülekanne emalt lapsele pärast sündi on tänapäeval siiski üliharv juhus.

​

Eestis ei ole B-hepatiidi epideemiat. Võimalus nakatuda B-hepatiiti on vähem tõenäolisem kui lotovõit.  Terviseameti andmetel:

2017 a haigestus 4 inimest

2016 a haigestus 8 inimest

2015 a haigestus 6 inimest

2014 a haigestus 8 inimest

2013 a haigestus 11 inimest

2012 a haigestus 9 inimest

​

Viie aasta keskmine on 0,64 inimest 100 000 kohta.

​

Alates 2009 aastast ei ole ühtegi haigusjuhtu vanuses 0-14.

​

Vaktsiinimüüjad võivad sulle selgitada, et enne vaktsiini kasutuselevõttu 2003 aastal oli Eesti laste hulgas B-hepatiidi epideemia. Seetõttu soovitan vaadata TAI statistika tabelit, kus on andmed alates 2000 aastast. 

http://pxweb.tai.ee/PXWeb2015/sq/9c1706f3-f49c-451d-bccf-6699988f59b0

​

Tabelis on näha 3 aastat vaktsineerimiseelset aega. Siit näeme, et väikelaste hulgas ei olnud mingit epideemiat. Ja ei saanudki olla, sest B-hepatiit väikelaste hulgas ei levi. Suurenenud numbrid olid 15-19 vanusegrupis, millal alustakse suguelu.

 

Seega on 14 aastaste vaktsineerimise vajadus B-hepatiidi vastu põhjendatud, kuid mitte vastsündinute osas. Kuna B-hepatiit ei ole ainus sugulisel teel leviv haigus, siis on siiski mõistlikum haiguste ennetamiseks õpetada oma teismelisi ennast suguhaiguste eest kaitsma ning mitte jääda lootma vaid vaktsiinile. 

​

B Hepatiidi vaktsiin ei ole  vajalik imikutele

Loe Tervist24.ee 7.juuni 2016 artiklit samal teemal:

Eksperdid: B-hepatiidi vastu ei peaks vaktsineerima kohe pärast sündi

​

Ohutus

INFOLEHED

​

RECOMBIVAX HB FDA infoleht 10 lk, mis võib mõnes teises riigis kasutusel olla

​

Eestis on kasutusel vaktsiin nimega ENGERIX-B

1) Eestikeelne infoleht 6 lk

2) Ingliskeelne ravimifirma GSK infoleht 16 lk

3) Ingliskeelne Austraalia  GSK infoleht 17 lk 

4) Ingliskeelne Austraalia GSK infoleht 25 lk

​​

KOOSTIS

Engerix-B koostises on:

aluminum hydroxide 250 mcg, pärmi valk, phosphate buffers, sodium chloride, sodium dihydrogen, phosphate dihydrate

 

Sellelt Austraalia ametlikult lehelt leiame, et GSK ravimifirma toodetud Engerix B sisaldab ka elavhõbeda jääke. Jääkideks nimetatakse thiomersali kogust, mis võrdub lastel  <0.5 μg (ehk mcg) elavhõbedat 0.5 mL doosi kohta ja täiskasvanutel <1.0 μg elavhõbedat 1 mL doosi kohta. Seda kogus peetakse vähetähtsaks ning seetõttu ei lisata seda infolehele.  Uuemad uuringud on aga kindlaks teinud, et ka väga väike kogus (sh nanoosake) on inimesele mürgine. Seega pole pool mikrogrammi sugugi nii väike kogus, et seda ignoreerida.

​

B hepatiidi vaktsiin sisaldab ka suurt kogust alumiiniumi, mis on neurotoksiliste omadustega ja mille toksiline mõju suureneb elavhõbeda mõjul. Imikutele süstitavas B hepatiidi vaktsiini 0,5 ml doosis on 250 mcg alumiiniumi-ühendit, mis on väga suur kogus arvestades väikest imiku kaalu.  Vaktsiin oli algselt mõeldud teismelistele kelle kehakaal on tunduvalt suurem kui imikutel.

 

Alumiiniumi ohutut kogust sissesüstimisel on keeruline leida, sest selle kohta ei ole tehtud uurimistöid, mille alusel saaks sissesüstitavas ohutuskoguses kindel olla. Kindlasti ei saa aluseks võtta ohutuskogust sissesöömisel, kuid mida siiski palju tehakse.

 

Üks FDA ohutusdokument viitab sissesüstitavale alumiiniumi ohutuskogusele 5mcg kehakilogrammi kohta. Seega kui vastsündinu kaalub 3 kg, siis ohutu kogus on 15mcg.  Vaktsiinis sisalduv alumiinium ületab ohutut kogust rohkem kui 16 korda!

 

Alumiiniumi mürgitus on tõsine ja tekitab erinevaid sümptomeid: neid on suur loetelu neuroloogilisi kahjustusi, nägemiskaotus, Guillaan Buree haigus jt püsivad tervise kahjustused. Loe alumiiniumi kohta rohkem siit         

 

Pane tähele, et arste ja ametnikke on juhendatud sulle rääkima, et laste vaktsiinidest on kõik kahjulikud ained välja võetud ja sisalduses puuduvad metallid. Nagu näed, on tegemist valeinfoga.

​

Engerix-B OHUTUSUURINGUD

Ravimifirma GSK avaldab oma 16 lk infolehel järgmist:

36 kliinilises uuringus manustati 5071 tervele täiskasvanule ja lapsele kokku 13495 doosi. Kõiki patsiente jälgiti 4 päeva pärast manustamist. 

https://www.gsksource.com/pharma/content/dam/GlaxoSmithKline/US/en/Prescribing_Information/Engerix-B/pdf/ENGERIX-B.PDF

​

Terved katsealused tähendab seda, et uuringutest jäeti välja kõik, kellel oli mingi terviseprobleem, kes kasutas mingit ravimit või keda oli 1 kuu jooksul vaktsineeritud mõne muu vaktsiiniga. Infolehelt ei selgu kui palju oli uuringutes vastsündinuid.  

​

Selles metauuringus, mis jääb Engerix-B turuletulemise aega, on öeldud, et 6100-st uurimisalusest oli vastsündinuid 150. Võrdlevates uuringutes kasutati platseebogrupina ühte või kahte plasmast toodetud vaktsiini, kus N=436.   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3317357

​

Selles Engerix B ohutusuuringus  olid uurimisalusteks vaid 18-55 aastased terved mehed. â€‹Platseebogrupina kasutati vaktsiini Fendrix IM ning välja jäeti kõik terviseprobleemidega ja muidu kahtlases seisundis mehed.  https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02032160

 

Sellel GSK 25 lk infolehel on mainitud, et uurimisaluseid oli 5300, kuid puudub igasugune info katsealuste vanuse, uurimisaja pikkuse ja platseebogrupi kohta.​ Tundub nagu seda nii olulist infot on meelega infolehel varjatud.     https://ca.gsk.com/media/590068/engerix-b.pdf

​

Saadaolevate andmete põhjal saab öelda, et Engerix-B ohutusuuringutes osales maksimaalselt vaid 150 tervet vastsündinut ja keda jälgiti kõigest 4 päeva. Õiget toimeta platseebogruppi uuringutes ei kasutatud. Selle asemel võrreldi tulemusi  teise vaktsiiniga ja järeldati, et tegemist on ohutu vaktsiiniga.

​

Kahjuks ei ole selline ohutusuuringute metoodika sugugi veenev. Vaatamata sellele oodatakse selliste uuringute tingimusteta aktsepteerimist nii arstide kui ametnike poolt. Kuna üldlevinud kombe kohaselt vaktsiinides kahelda ei tohi, siis seda ka ei tehta.​

​

Lühikese uuringuperioodi tõttu ei tunnistata ka tekkinud tegelikke kõrvalmõjusid. Kuna lapsi uuriti vaid 4 päeva, siis kõiki neid kõrvalmõjusid, mis avalduvad pärast 5-dat päeva, ei aktsepteerita ning vanematele räägitakse, et vaktsiin ei saa süüdi olla. 

​

B Hepatiidi vaktsiin sisaldab  <0.5 μg elavhõbedat!

Elavhõbe on  inimorganismile mürgine juba väga väikestes kogustes

​

B Hepatiidi vaktsiin sisaldab 250 μg  Alumiiniumi,   mis ületab ohutut kogust imikutele rohkem kui 16 korda ja mis on mürgine närvisüsteemile !

​

Engerix-B ohutust on uuriti enne turule tulekut vaid 150 terve vastusündinu peal, keda jälgiti kõigest 4 päeva. 

Kõrvalmõjud

B-hepatiidi Engerix-B vaktsiini kõrvalmõjud ravimi eestikeelselt infolehelt:

Märkus:

1. GSK infolehe kohaselt saadi tabelis toodud andmed "rohkem kui 5300 uuritava kohta". Tundub kummalisena, et ravimifirma avaldab nii ebamäärase numbri uuritavate arvu kohta. Kui uuritavate arv oli 5300, siis peaks viimane lahter olema üks juhtum 5300-st (mitte 10 tuhandest)!

​

2. GSK pikal infolehel pole öeldud millises vanuses need 5300 uuritavat olid. Teistele allikatele tuginedes oli nende hulgas maksimaalselt 150 vastsündinut, kuid võib-olla ka mitte ühtegi.

​

3. GSK lühem infoleht avaldab, et subjekte uuriti vaid 4 päeva pärast süstimist! Seetõttu ei ole infolehtedel kajastatud infot pikajaliste mõjude kohta.

​

​

TURULETULEKU-JÄRGSED KÕRVALMÕJUD:

​

Ravimifirma GSK pikem infoleht   lisab eelnevale turuletuleku-järgsed kõrvalmõjud, mille kohta esinemissagedust pole avaldatud:

UURIMISTÖÖD:

 

1. Võimalus haigestuda Sclerosis Multiplexi on 65% suurem 10 aasta jooksul pärast vaktsineerimist HepB vastu.

Evolution of multiple sclerosis in France since the beginning of hepatitis B vaccination 

Dominique Le Houézec

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4266455/

​

2. Vastsündinud poistel, kes said B-hepatiidi vaktsiini, on kolmekordne risk saada autism.  Uuriti 3-17 aastaste poiste tervisekaarte, kes olid sündinud enne 1999 aastat.

Hepatitis B vaccination of male neonates and autism diagnosis, NHIS 1997-2002. 

Gallagher CMGoodman MS. Stony Brook University Medical Center, NY.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21058170

​

3.  Hep B vaktsiin "võib avaldada negatiivset mõju aju arengule ja tunnetusele"

IL-4 mediates the delayed neurobehavioral impairments induced by neonatal hepatitis B vaccination that involves the down-regulation of the IL4 receptor in the hippocampus

http://vaccinesafetycommission.org/pdfs/Wang%20Yao%202018%20Cytokine%20IL-4%20Hep%20B%20Hippocampus.pdf

Teadustööd selgitav artikkel:

https://jbhandleyblog.com/home/2018/7/2/hepbthree

 

4. Vastsündinud hiirte vaktsineerimine B-hepatiidi vastu kahjustas nende käitumist ja
neurogeneesi
(närvirakkude juurdekasvu) vara-täiskasvanueas.

Neonatal hepatitis B vaccination impaired the behavior and neurogenesis of mice transiently in early adulthood

http://vaccinesafetycommission.com/pdfs/Neonatal-hepatitis-B-vaccination-impaired-the-behavior-and-neurogenesis-of-mice-transiently-in-early-adulthood..pdf

http://vaccinepapers.org/wp-content/uploads/BCGhepB-vaccines.pdf

​

5. Kuna Engerix B sisaldab alumiiniumi, siis vaata teadustöid ka siit.​

​

6. Euroopa Kohtujuristi MICHAL BOBEK 7. märtsil 2017 esitatud ettepanek algab sõnadega: Aastatel 1998 ja 1999 lasi M. W. end vaktsineerida B-hepatiidi vastu. Varsti pärast seda tekkisid tal hulgiskleroosi nähud. Järgnevatel aastatel tema seisund halvenes. Ta suri 2011. aastal.

http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=vaccine&docid=188628&pageIndex=0&doclang=ET&mode=req&dir=&occ=first&part=1&cid=208205

​

7. Alumiiniumi sisaldavate vaktsiinide ja autismi tekkimise vahel on selge korrelatsioon. Vaata töid siit.

​

Pediaater Dr. Paul Thomas räägib uurimistöödest, mis seovad vaktsiinides oleva alumiiniumi ja tylenoli kasutamise autismi tekkimisega (inglise keeles, 2 minutit): 

​

Dr Paul Thomas: B-hepatiidi vaktsiin ei ole imikutele vajalik

Kõrvalmõjud on tõsised!  

Kui see juhtub, siis laps võib saada eluaegse kahjustuse või mõne püsiva raske haiguse.

Ajukahjustusele viitavad järgmised sümptomid pärast vaktsineerimist:

- lakkamatu kiljumine 24 tundi

- järjest magamine mitu päeva, tõuseb üles vaid söömiseks

- loidus, apaatsus

- ebasümmeetriline naeratus

- laienenud pupillid

- krambid

Riski/kasu suhe

Eestis on viimase viie aasta keskmine B hepatiiti nakatujate arv 8,4 inimest aastas.  See on 0,64 haigusjuhtu 100 000 elaniku kohta. vt Terviseameti tabelit

​

Kui vaktsiini infolehel toodud kõrvalmõjude loetelu on saadud 5300 vaktsineeritu kohta, siis tuleb infolehel toodud kõrvalmõjude hulk korrutada 18,9-ga ning lisada turuletulekujärgselt lisatud kõrvalmõjud, et aru saada kui suur hulk kõrvalmõjusid tekib 100 000 vaktsineeritu kohta,

​

​Vaktsiinist raske tüsistuse saamise tõenäosus on rohkem kui 100 korda suurem kui B-hepatiidiga nakatumine.  

AAPS (American Association of Pharmaceutical Scientists) ettekanne USA Kongressile näitab, et kui USA-s esineb aastas B-hepatiiti 4 juhtu 100 000-st, siis vaktsiinist saavad raskeid reaktsioone 4 last 1000-st.

 

Kui arvestada raskete kahjustuste sageduseks 4 last 1000-st ja et aastas sünnib Eestis ca 14 000 last, siis saab raskeid vaktsiinikahjustusi 56 last.​​ Samal ajal ei ole vanuses 0-14 ühtegi last nakatunud B hepatiiti, mis on ka igati loogiline, sest lapsed reeglina suguelu ei ela ning võimalus nakatumiseks puudub. Alates 15 eluaastast aga vaktsiini kaitse kaob.

 

Nüüd tekib õigustatud küsimus, et kuidas on 56 vaktsiinikahjustusega last Eestis märkamata jäänud? Vastus on lihtne. Ühiskonnas on juurdnud nii tugev dogma, et vaktsiinid on ohutud, et keegi vaktsiini haiguse põhjustajana ei kahtlusta.   Arvavad nii arstid kui lapsevanemad, et lapsel tekkinud haigus oli lihtsalt juhus. Nad ei tea, milline oleks olnud lapse tervis kui vaktsiini poleks tehtud.

 

​Teadusajakirjas Virology Journal  2013 aastal avaldatud uuring seab praeguse B hepatiidi vaktsineerimise praktika ning B-hepatiidi vaktsiini tõhususe üleüldiselt tugevalt kahtluse alla. 

 

​Tänase praktika vastu on astunud ka erinevad doktorid ja professorid.

​

Loe artikleid:

40-aastase staažiga epidemioloog: Miks vaktsineeritakse imikuid neile ebavajaliku B-hepatiidi vaktsiiniga?

1.03.2018 Telegramm.ee

​

B-hepatiidi vaktsiini tõhusus on tõsise kahtluse all

25.11.2016 Telegramm.ee

​

Dr. RAUL-ALLAN KIIVET: Vaktsiinimüük hirmu ja vale abil

07.07.2003  epl.delfi.ee

​

Vt juhtumeid kõrvalmõjude kohta:

​

10 kuune Hailee sureb mõni tund pärast B hepatiidi vaktsiini. Ekspert nimetab surma põhjuseks vaktsiini

https://www.youtube.com/watch?v=_Mi5mYxbEpw

​

​

Arvestuslikult saab Eestis raskeid vaktsiinikahjustusi 56 last aastas

​

​

B hepatiidi vaktsiin vastsündinutele ei ole

ei ohutu, tõhus ega vajalik  !

Risk ei vääri olematut oodatavat kasu!

​

​

​

Loeng

Kuula Dr Suzanne Humphries loengut B-hepatiidi vaktsiini teemal: Inglise keeles, 44 min

bottom of page