top of page

Polysorbate 80

Olenevalt brändi nimest kutsutakse seda ainet veel järgmiste nimedega: 

Tween 80, Alkest 80 või Canarcel 80.  Tegemist on viskoosse, vees lahustuva kollase mitteioonilise ainega, mis aitab vähendada pindpinevust ja ainetel seguneda, ja mida kasutakase palju toiduainetes ja kosmeetikas. Kasutatakse seepides, silmatilkades, suuvees jm. Näiteks jäätisele lisatakse seda kuni 0,5%, et muuta jäätist pehmemaks, kergemini töödeldavaks ja vähem sulavamaks.

 

Polysorbate 80 kasutatakse vaktsiinides kui abiainet, mis aitab vaktsiini õige doseerimise jaoks paksendada ja kui emulgaatorit (miski, mis aitab koostisainetel omavahel kokku siduda).

Kui Polysorbate 80 tundub sisse süües kahjutu, siis selle kehasse süstimine siiski päris kahjutu ei ole. On leitud, et Polysorbate 80 võib põhjustada viljatust ning reageerides teiste vaktsiini koostisosadega kaasa tuua teisigi kõrvaltoimeid.

http://www.whale.to/vaccine/polysorbate.html

Wikipedia andmetel on Polysorbate 80 suhtes väike osa inimestest allergilised ning see mõjub kahjulikult Crohni tõvega patsientidele. Ka Wikipedia viitab uuringutele viljatuse kohta.

https://en.wikipedia.org/wiki/Polysorbate_80

Aine ohutusraport mainib loomkatseid ja et suurtes kogustes allaneelamine tekitab iiveldust ja oksendamist ning et nahale ja silma sattudes on ärritav. Ohutusraportis pole ühegi sõnaga mainitud inimkatseid ega sissesüstimist.  Ohutusraportist jääb mulje nagu ohutust pole kunagi kontrollitud inimeste peal ja sisse süstides.

https://www.itwreagents.com/download_file/sds/142050/gb/sds_142050_en.pdf

Polysorbate 80 on sissesöömisel ohutu

Sisse süstimisel võib põhjustada:

- viljatust

bottom of page