top of page

Varjatud saasteained

2016 a avaldatud Itaalia teadlaste poolt läbiviidud uurimistöös uuriti 44 vaktsiini koostist sõltumatus laboris. Nende hulgas olid ka mõned veterinaarsed vaktsiinid.

Kõikidest inimestele mõeldud vaktsiinidest leiti hulgaliselt ained, mis ei ole ühelgil infolehel koostisena nimetatud. Kuna neil ainetel puudub otstarve, siis tegemist on saasteainetega. 

Itaalia teadlased kasutasid äärmiselt tundlikke uusi tehnoloogiaid, mida ei kasutata vaktsiinide tootmisel. Nad olid oma leidudest jahmunud, mida nad vaktsiinidest leidsid. Nende hulgas oli nii üksikuid osakesi, inimeselt või loomadelt pärinevaid punaseid vererakke, ja metalle nagu plii, volfram, kuld ja kroom, mis on seotud autoimmuunhaiguse ja leukeemiaga. 

Uuring avaldati Rahvusvahelises Vaktsiinide ja Vaktsineerimise Ajakirjas (International Journal of Vaccines and Vaccination), milles töö autor Antonietta Gatti ütleb, et nende tulemused "näitavad mikro- ja nanosuurusega anorgaaniliste osakeste olemasolu vaktsiiniproovides, mis ei ole deklareeritud toodete koostisosadena".

Näiteks leiti pliiosakesi emakakaela vähi vaktsiinidest, Gardasilist ja Cervarixist, ning Novartis'e gripivaktsiinist Aggripal  ja Meningetec vaktsiinist, mis on mõeldud kaitsma C meningiidi vastu.

GSK poolt toodetud Infarix Hexa vaktsiinist leiti roostevaba terast, volframi ja kulla-tsingi sulamit. 

Teiste saastemetallide hulka kuulusid plaatina, hõbe, vismut, raud ja kroom. Kroom (üksi või raud ja nikli sulam) tuvastati 25 inimese vaktsiinidest, mille proovid pärinesid Itaaliast ja Prantsusmaalt.

GSK lastele mõeldud gripivaktsiin Fluarixi sisaldas 11 metalli ja metalli sulameid. Teadlased märkisid, et sarnaseid sulameid, mis vaktsiinides identifitseeriti, on täheldatud leukeemiajuhtudel.

Paljud vaktsiinid sisaldasid rauda ja rauasulamit, mis teadlaste sõnul "võivad korrodeeruda ja korrosioonitooted avaldavad toksilisust, mis mõjutavad kudesid".

Feligen, ainus veterinaarvaktsiin, mida testiti 44 vaktsiiniproovi hulgas, osutus ainukeseks anorgaanilise saasta vabaks prooviks.

Vaata otse uurimistöö tabelitest, milliseid saasteaineid millistest vaktsiinidest leiti.

Loe ka uurimistöö kohta kirjutatud selgitavat artiklit inglise keeles.

Allikas:

New Quality-Control Investigations on Vaccines: Microand Nanocontamination

Antonietta M Gatti ja Stefano Montanari

International Journal of Vaccines and Vaccination, Volume 4 Issue 1 - 2017

http://medcraveonline.com/IJVV/IJVV-04-00072.pdf

Vaktsiinid on saastunud soovimatute ainetega, mis seal ei peaks olema

bottom of page